Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Obchody 11 listopada w szkole

Data publikacji:

Kto swej Ojczyźnie służy – sam sobie służy – to hasło tegorocznej akademii, która 10 listopada 2021 roku odbyła się w naszej szkole, by upamiętnić Narodowe Święto Niepodległości .

Program poetycko-wokalny w wykonaniu uczniów przybliżył wszystkim obecnym ważne wydarzenia z długiej historii Polski: rozbiory, 123-letnia niewola, powstania narodowe, I wojna światowa. W refleksji nad trudną drogą rodaków do odzyskania niepodległości podkreślono takie cechy, jak odwaga, poświęcenie, niezłomność, a jako szczególną cechę patriotyzmu wskazano umiłowanie wolności, co znakomicie oddane zostało w słowach piosenki Moja wolności przy mnie trwaj, najbardziej teraz kocham cię (Ostatnia kula L. Makowiecki).

Publiczność nagrodziła szkolnych artystów gromkimi brawami. Przesłanie uroczystości –  świętowanie rocznic ma sens i potwierdza naszą narodową tożsamość.

Opiekunowie : Dariusz Doliwa, Wiesława Szczesik

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye