Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Targi gier komputerowych – Poznań Game Arena

Data publikacji:

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, święto graczy w Poznaniu znów wróciło “do gry”. 37 uczniów naszej szkoły, 22 października 2021 roku, w pierwszy dzień targów tzw. VIP Day, odwiedziło Poznań Game Arena – największe targi gier komputerowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi odbywały się w dwóch pawilonach, a uczestnicy mieli możliwość wypróbowania ponad 100 nowych gier. Jednym z wystawców była marka Ubisoft, która promowała szóste wydanie, swojej gry Far Cry, oraz Assasin’s Creed Valhalla. Nie zabrakło również polskich twórców gier komputerowych. Jednym z nich była firma 11 bit Studios – twórca Frostpunka.  

Ponadto podczas wydarzenia mogliśmy podziwiać rozgrywki e-sportowe, w tym również naszych uczniów, którzy swoje gamingowe potyczki zakończyli na podium, czego serdecznie gratulujemy. Wielu uczniów przywiozło ze sobą nie tylko zdobyte nagrody, ale również rozdawane gadżety związane ze światem gier komputerowych i nowoczesnego sprzętu komputerowego, którego również nie mogło zabraknąć na tego typu targach. 

Jedna z wielu atrakcji, na którą czekali nasi uczniowie to możliwość spotkania z gwiazdami Youtube i Twich takimi jak Sergiusz Górski znany pod nazwą “TheNitroZyniak”, Dawid Szernos znany z kanału “PokojWytrzezwien” czy np. Szymon Kasprzyk – “IsAm”U oraz wielu innych jak: “kasaczek”, “bjushee”, “GrafMC”, “The Hunter Bright” i wielu innych, których można zobaczyć na zdjęciach razem z uczniami. Ponadto można było spotkać mnóstwo cosplay’owców (osób, które za pomocą przebrań wcielają się w postać fikcyjną, zazwyczaj ze świata gier)

Duża część targów została poświęcona symulatorom. W głównej mierze były to symulatory wyścigów rajdowych, ale również można było spotkać symulator ciężkiego sprzętu jak np. Heavy Duty Challenge, który cieszył się dużym zainteresowaniem również wśród opiekunów. 

Po ośmiu godzinach zwiedzania i uczestnictwa w targach zmęczenie dało się we znaki. Jednak każdy pytany uczeń potwierdzał, że tego typu wydarzenia bardzo im się podobają i z chęcią powtórzyliby wyjazd za rok. Mamy nadzieję, że kolejna edycja PGA również się odbędzie, a my również będziemy mogli w nim uczestniczyć. 

Opiekunowie: Arkadiusz Bogdan, Adrian Cimochowski

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye