Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Awanse w Policyjnej Klasie Mundurowej

Data publikacji:

22 kwietnia br. kadeci Policyjnej Klasy Mundurowej otrzymali z rąk Komendanta nadinstruktora Dariusza Koniecko akty mianowania na wyższe stopnie. Stopień starszego kadeta otrzymało jedenastu uczniów, a stopień kadeta dwudziestu pięciu uczniów. Akt mianowania na wyższy stopień to nagroda za bardzo dobre wyniki w nauce, wysoką frekwencję i wzorową postawę kadeta.
Podniosłość ceremonii podkreślili zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Grzegorz Gardocki, Starosta Powiatu Grajewskiego Waldemar Remfeld, Wicestarosta Powiatu Grajewskiego Tomasz Cebeliński oraz Członkowie Zarządu Powiatu Grajewskiego: Maria Gwiazdowska i Sławomir Ginel.
Uroczystość była jednocześnie okazją do podsumowania wysiłku i dokonań uczniów oraz instruktorów: instruktor Elwira Kołaczyńska-Bogdan – opiekun PKM, instruktor Marcin Kozikowski – dowódca uroczystości, instruktor Wojciech Czerkas, młodszy instruktor Arkadiusz Bogdan, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w kształtowanie PKM. Łącznie odbyło się czterdzieści skoszarowań, podczas których młodzież doskonaliła wiedzę i umiejętności realizowane w ramach programu nauczania w zakresie funkcjonowania policji.
W związku z panującą pandemią uroczystość miała charakter kameralny i odbyła się w reżimie sanitarnym. Dowódcą pododdziału byłą starszy kadet Katarzyna Mikołajczyk, a służbę przy sztandarze pełnili: dowódca pocztu starszy kadet Dawid Wierzbicki, kadet Kamil Rogalski oraz kadet Jakub Wróblewski.
Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Grzegorz Gardocki, reprezentujący również Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie mł. insp. Adama Brodowskiego na ręce Dyrektora Szkoły Dariusza Koniecko i opiekuna PKM instruktor Elwiry Kołaczyńskiej-Bogdan przekazał nagrody dla osób, które brały udział w tworzeniu filmu promocyjnego dotyczącego cyberzagrożeń i bezpieczeństwa seniorów. Film ten jest wykorzystywany przez Komendę Powiatową Policji w Grajewie oraz Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku.
Film dostępny na kanale YouTube naszej Szkoły.
Gratulujemy!!!

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye