Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Żołnierze wyklęci. Zapomniani bohaterowie

Data publikacji:

Mieszkańcy Internatu Zespołu Szkół w Niećkowie pamiętają o żołnierzach wyklętych. Podczas wieczornych spotkań w Internacie połączonych z prezentacją filmów oraz emocjonalną dyskusją, wychowankowie poznali sylwetki niezłomnych żołnierzy: gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. ”Nil”, Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. ”Rój” oraz Danuty Siedzikówny ps. ”Inka”.

Młodzież doceniła ich odwagę i poświęcenie. Była, i jak twierdzi, na długo pozostanie pod wrażeniem postawy ludzi, którzy odważnie stawiali opór władzom komunistycznym. Poświęcili swoje życie, aby Polska była wolna i niezależna.

Pamiętamy o bohaterach.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye