Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Zaduszki internackie

Data publikacji:

26 października 2016r. w Internacie Naszej Szkoły odbyły się „Zaduszki poetycko-muzyczne” pod hasłem „Życie nasze zmienia się, ale się nie kończy.”

Nastrojowa scenografia, stworzona z brzozowego krzyża, gałęzi, opadłych liści i zniczy otaczających portrety zmarłych: papieża Jana Pawła II, Wisławy Szymborskiej, Ks. Jana Kaczkowskiego, Anny Przybylskiej, Andrzeja Wajdy – sprawiła, że młodzież internacka przeniosła się w jesienną scenerię opuszczonego cmentarza. Muzyka Henryka Góreckiego i Andrzeja Lamperta stanowiła tło dla recytacji wierszy i wspomnień przygotowanych przez wychowanków.

Wychowankowie przekonali się, że ich małe ojczyzny także mogą być miejscem, w których powstaje poezja, a spojrzenie w historię pozwala odkryć postacie zasługujące na podziw i pamięć.

Opiekun Elżbieta Ptak

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye